Lista aktualności Lista aktualności

Mistrzostwa Tarnobrzega w Nordic Walking

W dniu 8 sierpnia 2020 roku na terenie kompleksu leśnego "Zwierzyniec" odbyły się Mistrzostwa Tarnobrzega w Nordic Walking

W dniu 08.08.2020 r. na terenie kompleksu leśnego „Zwierzyniec” administrowanego przez Nadleśnictwo Nowa Dęba odbyły się Mistrzostwa Tarnobrzega Nordic Walking 2020. Organizatorem imprezy byli: Stowarzyszenie Plus i Aktywne Podkarpacie. Patronat Honorowy objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Tarnobrzega, Europoseł Elżbieta Łukacijewska. Patronat medialny sprawowali: Home-TVL Telewizja Lokalna Tarnobrzeg, Radio Leliwa, Tygodnik Nadwiślański, TVP3 Rzeszów, Echo dnia, NadWisłą24.pl, Polskie Radio Rzeszów.

Trasa zawodów licząca 6 km wiodła urokliwymi ścieżkami kompleksu leśnego z dala od szumu miejskiego. Na starcie stanęło 100  uczestników. Mimo męczącego upału zawodnicy zameldowali się na mecie w komplecie. Każdy uczestnik otrzymał też pamiątkowy medal. Wszyscy podkreślali dobre przygotowanie trasy i chęć wzięcia udziału w tego typu imprezie za rok. Zawody stały się okazją do promocji Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe, a zarazem Nadleśnictwa Nowa Dęba. Uczestnicy imprezy mogli na stoisku Nadleśnictwa zaopatrzyć się w broszurki podkreślające wielofunkcyjność lasów Skarbu Państwa, zapoznać się z pracą leśników. Część uczestników chętnie korzystała z  „Koła fortuny”, w ramach którego można było wygrać pamiątkowe gadżety. Całość imprezy zakończyła się wręczeniem pucharów dla zwycięzców zawodów.

Nordic Walking może uprawiać każdy bez względu na wiek i płeć oraz poziom sprawności fizycznej. Wykorzystywany jest również w rehabilitacji niektórych schorzeń, gdyż podczas chodu angażowanych jest prawie 90% mięśni. Ścieżki leśne są doskonałym miejscem do aktywnego spędzenia czasu wolnego w otoczeniu przyrody. Przy ścieżkach dydaktycznych, które znajdują się w leśnictwach: Berówka, Rozalin, Stale, Buda Tuszowska znajdują się ławki, na których można odpocząć aby następnie udać się w dalszą drogę. Serdecznie zapraszamy do lasów Nadleśnictwa Nowa Dęba i do wzięcia udziału w zawodach za rok.