Obiekty edukacyjne

We współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej , Urzędem Miasta w Tarnobrzegu oraz koordynatorem programu, nadleśnictwo w kompleksie leśnym Zwierzyniec w 2002 roku oddało do użytku Edukacyjną Ścieżkę „Zielony Szlak”.

Oferta edukacyjna

Nadleśnictwo Nowa Dęba zaprasza wszystkich zainteresowanych szeroko pojętą edukacją leśną do współpracy. Zapewniamy z naszej strony wszechstronną pomoc merytoryczną i praktyczną.

Polecane artykuły Polecane artykuły

Powrót

Święto Wojska Polskiego

Święto Wojska Polskiego

W dniu 15 sierpnia w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Nowej Dębie, odbyła się uroczysta Msza Św z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego w 103. rocznicę Bitwy Warszawskiej. Po mszy uroczystości przeniosły się na plac mjr. Jana Gryczmana.

W uroczystości udział wzięli: Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Warchoł, przedstawiciele parlamentu i samorządów lokalnych, Nadleśniczy Nadleśnictwa Nowa Dęba Kazimierz Kopeć z delegacją, przedstawiciele służb mundurowych, a także lokalna społeczność.

Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Warchoł wystąpił z przesłaniem do żołnierzy, w którym podziękował za ich wkład w obronę suwerenności i niepodległości Rzeczpospolitej.

Delegacje uczestników złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem Ojców Niepodległości.

15 sierpnia to wielkie święto dla każdego Polaka, a w szczególności dla każdego żołnierza. Święto upamiętniające zwycięstwo Bitwy Warszawskiej. W sierpniu 1920 roku polscy żołnierze pod dowództwem marszałka Józefa Piłsudskiego pokonali na przedpolach Warszawy Armię Czerwoną i zatrzymali jej ekspansję na Zachód Europy.