Obiekty edukacyjne

We współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej , Urzędem Miasta w Tarnobrzegu oraz koordynatorem programu, nadleśnictwo w kompleksie leśnym Zwierzyniec w 2002 roku oddało do użytku Edukacyjną Ścieżkę „Zielony Szlak”.

Oferta edukacyjna

Nadleśnictwo Nowa Dęba zaprasza wszystkich zainteresowanych szeroko pojętą edukacją leśną do współpracy. Zapewniamy z naszej strony wszechstronną pomoc merytoryczną i praktyczną.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Regionalne Święto Płodów Rolnych, Ekologii i Natury w Kamieniu

Regionalne Święto Płodów Rolnych, Ekologii i Natury w Kamieniu

W niedzielę 20.08.2023 r. na stadionie sportowym w Kamieniu odbędzie się Regionalne Święto Płodów Rolnych, Ekologii i Natury.

Jednym z celów wydarzenia jest budowanie pozytywnego wizerunku Lasów Państwowych, które w tym roku zaczynają obchody 100 – lecie istnienia, jak również promocję zdrowej żywności produkowanej przez lokalną społeczność oraz pochodzącą z lasów.

Współpraca ze środowiskiem lokalnym zwiększy świadomość mieszkańców naszego regionu w zakresie pozytywnej roli LP w kształtowaniu szeroko rozumianej gospodarki leśnej, ochrony przyrody i dziedzictwa naturalnego.

W programie przewidziano wiele atrakcji m. in. pokaz wieńców przygotowanych przez poszczególne sołectwa z płodów rolnych oraz degustację produktów wytworzonych z „darów lasu”.

Całość spotkania uświetniona zostanie koncertami i wystąpieniami wokalnymi grup lokalnych. Szczególnie zapraszamy na stoisko Nadleśnictwa Nowa Dęba oraz Nadleśnictwa Kolbuszowa.