Obiekty edukacyjne

We współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej , Urzędem Miasta w Tarnobrzegu oraz koordynatorem programu, nadleśnictwo w kompleksie leśnym Zwierzyniec w 2002 roku oddało do użytku Edukacyjną Ścieżkę „Zielony Szlak”.

Oferta edukacyjna

Nadleśnictwo Nowa Dęba zaprasza wszystkich zainteresowanych szeroko pojętą edukacją leśną do współpracy. Zapewniamy z naszej strony wszechstronną pomoc merytoryczną i praktyczną.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Regionalne Święto Płodów Rolnych, Ekologii i Natury w Kamieniu.

Regionalne Święto Płodów Rolnych, Ekologii i Natury w Kamieniu.

W dniu 20.08.2023 roku na stadionie sportowym w miejscowości Kamień odbyło się Regionalne Święto Płodów Rolnych, Ekologii i Natury, które wpisało się w rozpoczęte obchody 100 – lecia Lasów Państwowych.

Podczas uroczystości organizatorzy zapewnili wiele atrakcji m.in. zaprezentowano wieńce dożynkowe wykonane z płodów rolnych, które zostały przygotowane przez poszczególne sołectwa. Dla wszystkich uczestników przygotowano poczęstunek, jak również degustację produktów wytworzonych z "darów lasu". Całość spotkania uświetniona została koncertami i wystąpieniami wokalnymi grup lokalnych jednak największą gwiazdą święta był koncert zespołu Boys.

W tym dniu Nadleśnictwo Nowa Dęba wystawiło swoje stoisko promocyjno – edukacyjne, na którym zorganizowano gry i zabawy dla najmłodszych. Pojawiły się również różnego rodzaju animacje, malowanie twarzy, zjeżdżalnie oraz wiele innych atrakcji.

Oczekiwanym efektem wydarzenia było pokazanie pozytywnych aspektów zdrowego i ekologicznego wytwarzania produktów z tego, co daje nam ziemia oraz pobudzenie w społeczności zachowań mających na celu dbanie o najbliższe otoczenie oraz przyrodę.