Zwierzęta

Co zrobić kiedy natrafimy w lesie na martwe lub ranne zwierzę? Ukąsiła mnie żmija – co teraz? Potrąciłem samochodem zwierzę. Co robić? – odpowiedzi na te i inne pytania.

Samochód

Czy mogę wjechać samochodem do lasu? Skąd mam wiedzieć czy droga jest publiczna czy leśna? Czy strażnik leśny może nałożyć mandat? - odpowiedzi na te i inne pytania.

Grzyby

Kogo mogę się poradzić w sprawie zebranych w lesie grzybów, czy grzyby w lesie można zbierać bez ograniczeń, czy znalezione grzyby należy wykręcać, czy wycinać - odpowiedzi na te i inne pytania.

Drewno

Czy mogę zebrać na opał leżące w lesie drewno, gdzie mogę kupić drewno opałowe, czy leśnicy sprzedają świąteczne choinki - odpowiedzi na te i inne pytania.

Biwakowanie

Czy mogę rozpalić ognisko w lesie, czy mogę zebrać leżący w lesie chrust, czy mogę rozbić w lesie namiot - odpowiedzi na te i inne pytania.

Bezpieczeństwo

Co warto zabrać na spacer do lasu, jak odnaleźć się w lesie, dlaczego natknąłem się na zakaz wstępu do lasu - odpowiedzi na te i inne pytania.

Polecane artykuły Polecane artykuły

Powrót

Regionalne Święto Płodów Rolnych, Ekologii i Natury w Kamieniu

Regionalne Święto Płodów Rolnych, Ekologii i Natury w Kamieniu

W niedzielę 20.08.2023 r. na stadionie sportowym w Kamieniu odbędzie się Regionalne Święto Płodów Rolnych, Ekologii i Natury.

Jednym z celów wydarzenia jest budowanie pozytywnego wizerunku Lasów Państwowych, które w tym roku zaczynają obchody 100 – lecie istnienia, jak również promocję zdrowej żywności produkowanej przez lokalną społeczność oraz pochodzącą z lasów.

Współpraca ze środowiskiem lokalnym zwiększy świadomość mieszkańców naszego regionu w zakresie pozytywnej roli LP w kształtowaniu szeroko rozumianej gospodarki leśnej, ochrony przyrody i dziedzictwa naturalnego.

W programie przewidziano wiele atrakcji m. in. pokaz wieńców przygotowanych przez poszczególne sołectwa z płodów rolnych oraz degustację produktów wytworzonych z „darów lasu”.

Całość spotkania uświetniona zostanie koncertami i wystąpieniami wokalnymi grup lokalnych. Szczególnie zapraszamy na stoisko Nadleśnictwa Nowa Dęba oraz Nadleśnictwa Kolbuszowa.