Zwierzęta

Co zrobić kiedy natrafimy w lesie na martwe lub ranne zwierzę? Ukąsiła mnie żmija – co teraz? Potrąciłem samochodem zwierzę. Co robić? – odpowiedzi na te i inne pytania.

Samochód

Czy mogę wjechać samochodem do lasu? Skąd mam wiedzieć czy droga jest publiczna czy leśna? Czy strażnik leśny może nałożyć mandat? - odpowiedzi na te i inne pytania.

Grzyby

Kogo mogę się poradzić w sprawie zebranych w lesie grzybów, czy grzyby w lesie można zbierać bez ograniczeń, czy znalezione grzyby należy wykręcać, czy wycinać - odpowiedzi na te i inne pytania.

Drewno

Czy mogę zebrać na opał leżące w lesie drewno, gdzie mogę kupić drewno opałowe, czy leśnicy sprzedają świąteczne choinki - odpowiedzi na te i inne pytania.

Biwakowanie

Czy mogę rozpalić ognisko w lesie, czy mogę zebrać leżący w lesie chrust, czy mogę rozbić w lesie namiot - odpowiedzi na te i inne pytania.

Bezpieczeństwo

Co warto zabrać na spacer do lasu, jak odnaleźć się w lesie, dlaczego natknąłem się na zakaz wstępu do lasu - odpowiedzi na te i inne pytania.

Polecane artykuły Polecane artykuły

Powrót

Regionalne Święto Płodów Rolnych, Ekologii i Natury w Kamieniu.

Regionalne Święto Płodów Rolnych, Ekologii i Natury w Kamieniu.

W dniu 20.08.2023 r. na stadionie sportowym w miejscowości Kamień odbyło się Regionalne Święto Płodów Rolnych, Ekologii i Natury, które wpisało się w rozpoczęte obchody 100 – lecia Lasów Państwowych.

Podczas uroczystości organizatorzy zapewnili wiele atrakcji m.in. zaprezentowano wieńce dożynkowe wykonane z płodów rolnych, które zostały przygotowane przez poszczególne sołectwa. Dla wszystkich uczestników przygotowano poczęstunek, jak również degustację produktów wytworzonych z "darów lasu". Całość spotkania uświetniona została koncertami i wystąpieniami wokalnymi grup lokalnych jednak największą gwiazdą święta był koncert zespołu Boys.

W tym dniu Nadleśnictwo Nowa Dęba wystawiło swoje stoisko promocyjno – edukacyjne, na którym zorganizowano gry i zabawy dla najmłodszych. Pojawiły się również różnego rodzaju animacje, malowanie twarzy, zjeżdżalnie oraz wiele innych atrakcji.

Oczekiwanym efektem wydarzenia było pokazanie pozytywnych aspektów zdrowego i ekologicznego wytwarzania produktów z tego, co daje nam ziemia oraz pobudzenie w społeczności zachowań mających na celu dbanie o najbliższe otoczenie oraz przyrodę.