Zwierzęta

Co zrobić kiedy natrafimy w lesie na martwe lub ranne zwierzę? Ukąsiła mnie żmija – co teraz? Potrąciłem samochodem zwierzę. Co robić? – odpowiedzi na te i inne pytania.

Samochód

Czy mogę wjechać samochodem do lasu? Skąd mam wiedzieć czy droga jest publiczna czy leśna? Czy strażnik leśny może nałożyć mandat? - odpowiedzi na te i inne pytania.

Grzyby

Kogo mogę się poradzić w sprawie zebranych w lesie grzybów, czy grzyby w lesie można zbierać bez ograniczeń, czy znalezione grzyby należy wykręcać, czy wycinać - odpowiedzi na te i inne pytania.

Drewno

Czy mogę zebrać na opał leżące w lesie drewno, gdzie mogę kupić drewno opałowe, czy leśnicy sprzedają świąteczne choinki - odpowiedzi na te i inne pytania.

Biwakowanie

Czy mogę rozpalić ognisko w lesie, czy mogę zebrać leżący w lesie chrust, czy mogę rozbić w lesie namiot - odpowiedzi na te i inne pytania.

Bezpieczeństwo

Co warto zabrać na spacer do lasu, jak odnaleźć się w lesie, dlaczego natknąłem się na zakaz wstępu do lasu - odpowiedzi na te i inne pytania.

Polecane artykuły Polecane artykuły

Powrót

Święto Wojska Polskiego

Święto Wojska Polskiego

W dniu 15 sierpnia w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Nowej Dębie, odbyła się uroczysta Msza Św z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego w 103. rocznicę Bitwy Warszawskiej. Po mszy uroczystości przeniosły się na plac mjr. Jana Gryczmana.

W uroczystości udział wzięli: Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Warchoł, przedstawiciele parlamentu i samorządów lokalnych, Nadleśniczy Nadleśnictwa Nowa Dęba Kazimierz Kopeć z delegacją, przedstawiciele służb mundurowych, a także lokalna społeczność.

Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Warchoł wystąpił z przesłaniem do żołnierzy, w którym podziękował za ich wkład w obronę suwerenności i niepodległości Rzeczpospolitej.

Delegacje uczestników złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem Ojców Niepodległości.

15 sierpnia to wielkie święto dla każdego Polaka, a w szczególności dla każdego żołnierza. Święto upamiętniające zwycięstwo Bitwy Warszawskiej. W sierpniu 1920 roku polscy żołnierze pod dowództwem marszałka Józefa Piłsudskiego pokonali na przedpolach Warszawy Armię Czerwoną i zatrzymali jej ekspansję na Zachód Europy.