Wydawca treści Wydawca treści

Ośrodek Hodowli Zwierzyny OHZ-LP

Na polowanie do Nadleśnictwa Nowa Dęba

Nadleśnictwo Nowa Dęba zarządza Ośrodkiem Hodowli Zwierzyny „Nowa Dęba", który stanowi obwód łowiecki 19pk, o powierzchni całkowitej 4 583 ha, w tym 3 664 ha powierzchni użytkowej. Jest to obwód łowiecki leśny, w którym procentowy wskaźnik lesistości wynosi 70,4% (3 229 ha powierzchni leśnej). Znajduje się on w łowieckim rejonie hodowlanym „Puszcza Sandomierska". W granicach OHZ znajduje się teren czynnego poligonu wojskowego, którego siedliska (wrzosowiska i torfowiska) wraz z użytkami rolnymi sąsiadującymi z okolicznymi wsiami, stanowią powierzchnie otwarte obwodu łowieckiego.
W ofercie polowań OHZ „Nowa Dęba" występują następujące gatunki:
• zwierzyna gruba:
- jeleń,
- daniel,
- sarna,
- dzik,
• zwierzyna drobna
- lis,
- jenot,
- borsuk,
- kuna leśna i domowa,
- zając,
- bażant,
- dzikie kaczki.
Nadleśnictwo Nowa Dęba prowadzi sprzedaż polowań dla myśliwych krajowych i zagranicznych. Pytania dotyczące oferty polowań należy kierować bezpośrednio do nadleśnictwa (tel. 15 846 74 52) lub do Biura Turystyki Myśliwskiej „Roztocze" przy RDLP w Lublinie (tel. 81 532 15 19).
 

Arnold Cholewa


Polecane artykuły Polecane artykuły

Powrót

Zaproszenie na bezpłatne szkolenie dla właścicieli lasów prywatnych

Zaproszenie na bezpłatne szkolenie dla właścicieli lasów prywatnych

W dniu 6 grudnia 2024 r, w Remizie Strażackiej OSP w Łomazach,  odbędzie się bezpłatne szkolenie dla właścicieli lasów prywatnych realizowane w ramach projektu pt. „Aktywizacja kapitału społecznego właścicieli lasów prywatnych (rolników)w gminie Łomazy i jej sąsiedztwie. Projekt jest finansowany ze środków  budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu „Nauka dla Społeczeństwa”.

Celem szkolenia jest poszerzenie wiedzy właścicieli lasów oraz wymiana doświadczeń pomiędzy różnymi interesariuszami lasów prywatnych. Szkolenie prowadzone będzie prze ekspertów z zakresu leśnictwa z różnych instytucji, m. in. Instytutu Badawczego Leśnictwa, Wydziału Leśnego SGGW w Warszawie, Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej. Polskiego Związku Zrzeszeń Leśnych, Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa oraz Grupy Badawczej Technologii Chemicznej i Ochrony Środowiska.