Bieganie

Bieganie to dziś, obok jazdy na rowerze, najpopularniejszy sport uprawiany przez Polaków.

Geocaching

Marzyliście w dzieciństwie o poszukiwaniu skarbów, niczym bohaterowie powieści Roberta L. Stevensona czy filmów o dzielnym Indianie Jonesie? Jeśli dodatkowo uważacie, że poszukiwanie może być ciekawsze niż sam skarb, to geocaching jest czymś dla was.

Jazda konna

Już ponad 7 tysięcy kilometrów tras konnych wyznaczyły Lasy Państwowe dla miłośników wypoczynku w siodle.

Narciarstwo biegowe

O ile skoki narciarskie to sport dla wyczynowców, to biegać na nartach może prawie każdy. A leśne ścieżki wydają się do tego wręcz stworzone.

Nordic walking

Nordic walking to prawdziwy fenomen, jeden z najpopularniejszych sportów w Polsce i Europie, młodszy niż większość osób go uprawiających.

Psie zaprzęgi

Błękitne niebo. Wzdłuż drogi stoją rzędy drzew w białych czapach. Spod płóz sanek, ciągniętych przez dwie pary puszystych psów, pryskają w górę kawałki zmrożonego śniegu. Człowiek stojący na sankach krzyczy w niezrozumiałym języku. To nie jest obrazek z dalekiej Laponii, ani ekranizacja książki Jacka Londona, ale coraz częstszy widok w naszym kraju.

Polecane artykuły Polecane artykuły

Powrót

Kolejne budki lęgowe zawieszone

Kolejne budki lęgowe zawieszone

Kolejne budki lęgowe dla ptaków Nadleśnictwo Nowa Dęba przekazało Starostwu Powiatowemu w Tarnobrzegu. Tym razem cztery ptasie domki trafiły do Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie, kolejne do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Grębowie i Domu Dziecka w Skopaniu.

Nadleśniczy Kazimierz Kopeć przekazał Staroście Tarnobrzeskiemu Panu Jerzemu Sudołowi budki lęgowe dla ptaków - poprzednie zostały zawieszone na drzewach obok budynku Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu, przy ul. 1 Maja.