Wydawca treści Wydawca treści

Sprzedaż drewna w leśnictwach

Sprzedaż drewna w leśnictwach odbywa się w poniedziałki i środy w godz. od 700 do 1300.
(W wyjątkowych sytuacjach, po uzgodnieniu z leśniczym dopuszcza się sprzedaż drewna w innych terminach.)

Wywóz drewna z lasu odbywa się we wtorki i czwartki.
Sortymentami polecanymi do sprzedaży są:

- drewno tartaczne - W0
- kopalniak - S10
- papierówka - S2
- żerdzie - S3
- opał - S4
- drobnica - M

Cennik na drewno:

Sprzedaż detaliczna sadzonek odbywa się w siedzibie leśnictwa Bukie (kancelaria w Budzie Stalowskiej), na szkółce Bukie lub na szkółce Stary Staw, w poniedziałki i środy w godz. 700-1100. Po uzgodnieniu z lesniczy, szkółkarzem [tel. kontaktowy 696 863 123] sprzedaż sadzonek mozliwa jest w pozostałe dni robocze w godz. 700-1100. W sobotę nie jest możliwa sprzedaż sadzonek, natomiast po wcześniejszym wykupieniu możliwy jest odbiór sadzonek.

Zarządzenie ws. sprzedaży detalicznej sadzonek:

Cennik na sadzonki:

Sprzedaż choinek prowadzona jest w lesnictwach w godzinach 700 -11oo   po wcześniejszym uzgodnieniu z miejscowym leśniczym.

Cennik  detaliczny na choinki sosnowe i świerkowe oraz stroisz iglasty:


Polecane artykuły Polecane artykuły

Powrót

#sadziMY lasy z Lasami Państwowymi

#sadziMY lasy z Lasami Państwowymi

         W piątek (18 września 2020 r.) odbyła się po raz drugi Ogólnopolska akcja pod nazwą „#sadziMY”, którą zainaugurowała Para Prezydencka – Prezydent RP Pan Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą sadząc w tym roku wspólnie z pracownikami administracji publicznej, strażakami, żołnierzami, harcerzami, pracownikami Lasów Państwowych nowe pokolenie lasu w Nadleśnictwie Lipusz w miejscu przejścia w roku 2017 huraganu stulecia.

        W tym samym dniu we wszystkich nadleśnictwach i Regionalnych Dyrekcjach Lasów Państwowych rozdano bezpłatnie łącznie milion sadzonek drzew leśnych. W ramach wspomnianej akcji Nadleśnictwo Nowa Dęba na Placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu już od godziny 9 rozdawało sadzonki buka zwyczajnego i świerka pospolitego, które należą do głównych gatunków lasotwórczych. Wraz z sadzonkami każdy otrzymał instrukcję w jaki sposób należy posadzić młode drzewko. Akcja zakończyła się dużym sukcesem. Już po otwarciu stoiska ustawiła się długa kolejka mieszkańców Tarnobrzega chętnych odebrać sadzonki w celu posadzenia ich na swoich działkach. W sumie rozdaliśmy 1000 szt młodych drzew. Celem akcji było zaangażowanie społeczeństwa w aktywną działalność na rzecz polskiego leśnictwa i ochrony przyrody oraz podniesienie świadomości ekologicznej. Jak informuje Nadleśnictwo Nowa Dęba, część osób, które odwiedziły stoisko planuje zalesić w przyszłości grunty będące obecnie nieużytkami. Osoby te otrzymały wszelkie informacje oraz pomoc w zakresie doradztwa oraz możliwości zakupu sadzonek do zalesień. Dzięki temu będzie się zwiększać powierzchnia lasów w naszym kraju.

 Las to złożony ekosystem, mający korzystny wpływ na nasz klimat, na produkcję tlenu, to miejsce występowania wielu gatunków roślin i zwierząt, pełniący różnorodne funkcje: społeczne, rekreacyjne, turystyczne, przyrodnicze a także dostarczający nam ekologicznego, odnawialnego produktu jakim jest drewno.

          Nadleśnictwo Nowa Dęba już zapowiedziało kolejną tego typu akcję oraz zwiększenie asortymentu pod względem ilościowym oraz gatunkowym rozdawanych sadzonek.

          W tym samym dniu także pracownicy Nadleśnictwa Nowa Dęba, którzy na co dzień zajmują się tzw. „pracą biurową” wzięli czynny udział w sadzeniu nowego pokolenia lasu w miejscu obumarłych drzew zaatakowanych przez kornika ostrozębnego w kompleksie leśnym Zwierzyniec. To kompleks leśny w bezpośrednim sąsiedztwie miasta Tarnobrzega, którego pielęgnacją i utrzymaniem nieprzerwanie od 1945 roku zajmują się leśnicy.