Telefon interwencyjny ws. lęgów ptasich

Numer telefonu służy do informowania o przypadkach uszkodzeń lęgów ptasich na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Leśnik, z którym się Państwo skontaktują podejmie interwencję, by pomóc poszkodowanym ptakom. Aby interwencja mogła przebiegać sprawnie, prosimy o jak najbardziej precyzyjne określenie lokalizacji i przesłanie fotografii z miejsca zdarzenia.

W przypadku zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt właściwy kontakt to policja. Gdy w efekcie kolizji zwierzę zostało ranne, policjanci powinni skontaktować się z lekarzem weterynarii. Weterynarz podejmie decyzję, w jaki sposób pomóc czy też skrócić cierpienie zwierzęcia.

Przypominamy, że młode zwierzęta – ssaki, wyrośnięte pisklęta ptaków, czyli podloty – na ogół nie potrzebują pomocy człowieka. Ich taktyka to pozostawanie w ukryciu, gdy rodzice żerują bądź zdobywają pokarm dla potomstwa. Oceńmy, czy zwierzę nie jest poturbowane lub poranione. Jeśli nie, to zostawmy je tam, gdzie jest. Nie dotykamy zwierząt!

Telefon interwencyjny

Biuro Nadleśnictwa Nowa Dęba tel. 15 846 74 52, Osoba odpowiedzialna tel. 664 315 001

Dodatkowe informacje


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Spotkanie po latach

Spotkanie po latach

"Leśnikiem zostaje się na całe życie"

W czwartek 13 grudnia 2018 r. w świetlicy nadleśnictwa spotkali się z nami byli pracownicy nadleśnictwa.

Choć niektórzy z nich  w Lasach Państwowych nie pracują już od wielu lat, to nadal są  silnie związani z lasami i nadleśnictwem, wciąż czują się leśnikami. 

Wspomnienia przeplatały się z porównaniami starego i obecnego sposobu pracy w lasach. Choć wiele się zmieniło wszyscy zgodnie twierdzą, że leśnikiem zostaje się na całe życie.