MONITORING STOSOWANY PRZEZ POSTERUNEK STRAŻY LEŚNEJ W NADLEŚNICTWIE NOWA DĘBA

Monitoring w lasach Nadleśnictwa Nowa Dęba

Pod zarządem Nadleśnictwa Nowa Dęba znajdują się grunty leśne będące własnością Skarbu Państwa, które na mocy Zarządzenia nr 25/2018 Nadleśniczego Nadleśnictwa Nowa Dęba z dnia 23 marca 2018 roku w sprawie wprowadzenia „Instrukcji systemu monitoringu stosowanego przez Posterunek Straży Leśnej w Nadleśnictwie Nowa Dęba” są objęte nadzorem mobilnych kamer, foto pułapek oraz kamer interwencyjnych. Nadzór prowadzony jest w celu zwalczania przestępstw i wykroczeń leśnych (ustawa o lasach z dnia 28 września 1991 r.
(Dz.U. 2017 r poz. 788).

Administratorem Danych zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia
1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2016 poz. 922 ze zm.) jest Nadleśnictwo Nowa Dęba, ul. Wł. Sikorskiego 2, 39-460 Nowa Dęba.

Pozyskiwanie danych jest niezbędne do realizacji w/w celów. Dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom za wyjątkiem wypadku, gdy zarejestrowane dane stanowią dowód w sprawie popełnienia czynu zabronionego.

Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Polecane artykuły Polecane artykuły

Powrót

RAZEM DLA PRZYRODY

RAZEM DLA PRZYRODY

Akcja, która miała miejsce 22 lutego 2024 roku w Lesie Zwierzynieckim, przylegającym do Miasta Tarnobrzega, była niezwykłym wydarzeniem, gromadzącym zarówno entuzjastów przyrody, jak i zaangażowane społeczności lokalne. Inicjatywa, zapoczątkowana przez Nadleśnictwo Nowa Dęba we współpracy z miejscowym oddziałem Ligi Ochrony Przyrody, skupiła uwagę na ważnej kwestii - zawieszaniu budek lęgowych dla ptaków oraz schronów dla nietoperzy.

Rozpoczęcie wydarzenia poprzedziła fascynująca prelekcja, w której to uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, dlaczego budki lęgowe są istotne dla ekosystemu leśnego. Przedstawiono również informacje na temat odpowiednich terminów zawieszania budek i schronów z myślą o różnych gatunkach ptaków, sposoby montażu oraz różnorodności dostępnych rodzajów budek lęgowych.

W akcji wzięli udział nie tylko pracownicy Nadleśnictwa Nowa Dęba wraz z Nadleśniczym, ale także członkowie tarnobrzeskiego oddziału Ligi Ochrony Przyrody, z Zarządem na czele. Jednak to nie wszystko - do udziału w wydarzeniu zaproszono również dzieci i młodzież z miejscowych szkół, co wprowadziło dodatkowy, edukacyjny wymiar akcji.

Po części prelekcyjnej przyszedł czas na praktyczne działanie. Uczestnicy wraz z leśnikami wyruszyli, aby zawiesić przygotowane budki lęgowe i schrony dla nietoperzy. Cała akcja była pełna entuzjazmu, zwłaszcza wśród najmłodszych, którzy mieli szansę aktywnie uczestniczyć w ochronie przyrody.

Po zakończonej akcji wszyscy uczestnicy mieli okazję delektować się ciepłym posiłkiem, co stworzyło nieformalną przestrzeń do wymiany doświadczeń i dyskusji. Radość z wykonanej pracy, nowo zdobyta wiedza i atmosfera wspólnej pasji dla przyrody sprawiły, że to wydarzenie będzie niezapomniane.

W ten sposób, poprzez zręczne połączenie edukacji, aktywności społecznej i praktycznego zaangażowania, akcja zawieszania budek lęgowych w Lesie Zwierzynieckim stała się nie tylko wydarzeniem ekologicznym, ale również inspirującym manifestem troski o otaczającą nas przyrodę.


Wydawca treści Wydawca treści