Wydawca treści
Sprzedaż drewna w leśnictwach
Sprzedaż drewna w leśnictwach odbywa się w poniedziałki i środy w godz. od 700 do 1300.
(W wyjątkowych sytuacjach, po uzgodnieniu z leśniczym dopuszcza się sprzedaż drewna w innych terminach.)
Wywóz drewna z lasu odbywa się we wtorki i czwartki.
Sortymentami polecanymi do sprzedaży są:
- drewno tartaczne - W0
- kopalniak - S10
- papierówka - S2
- żerdzie - S3
- opał - S4
- drobnica - M
Cennik na drewno:
Sprzedaż detaliczna sadzonek odbywa się w siedzibie leśnictwa Bukie (kancelaria w Budzie Stalowskiej), na szkółce Bukie lub na szkółce Stary Staw, w poniedziałki i środy w godz. 700-1100. Po uzgodnieniu z lesniczy, szkółkarzem [tel. kontaktowy 696 863 123] sprzedaż sadzonek mozliwa jest w pozostałe dni robocze w godz. 700-1100. W sobotę nie jest możliwa sprzedaż sadzonek, natomiast po wcześniejszym wykupieniu możliwy jest odbiór sadzonek.
Zarządzenie ws. sprzedaży detalicznej sadzonek:
Cennik na sadzonki:
Sprzedaż choinek prowadzona jest w lesnictwach w godzinach 700 -11oo po wcześniejszym uzgodnieniu z miejscowym leśniczym.
Cennik detaliczny na choinki sosnowe i świerkowe oraz stroisz iglasty:
Najnowsze aktualności
„Łączą nas Drzewa”
„Łączą nas Drzewa”
Fotorelacja z akcji „Łączą nas Drzewa”,
W dniu 05.06.2021 r. w ramach ogólnopolskiej kampanii „Łączą nas Drzewa”, zainicjowanej przez Prezydenta Andrzeja Dudę, a której organizatorem jest Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Nadleśnictwo Nowa Dęba przeprowadziło bezpłatne przekazanie sadzonek jawora, jodły i świerka mieszkańcom Nowej Dęby i okolic. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. W sumie rozdano 370 sztuk drzewek, które posadzone w przydomowych ogródkach staną się częścią miejscowego krajobrazu. Celem akcji było uświadomienie, że drzewa są jednym z kluczowych elementów w życiu człowieka:
- oczyszczają powietrze, wody i glebę,
- kształtują charakter lokalnego krajobrazu,
- wpływają na podniesienie plonów rolnych przez przeciwdziałanie erozji wodnej i wietrznej,
- stoją na straży bioróżnorodności przez kształtowanie siedlisk roślinnych i dając schronienie zwierzętom,
- są producentem drewna, które jest nieodzowne w życiu codziennym człowieka i jest produktem ekologicznym w pełni biodegradowalnym oraz odnawialnym,
- jako zbiorowisko leśne dają możliwość relaksu i odpoczynku.
Stoisko nadleśnictwa było chętnie odwiedzane zarówno przez osoby starsze jak i dzieci. Pracownicy nadleśnictwa dzielili się wiedzą na temat ochrony przyrody oraz zrównoważonej gospodarki leśnej. Dla dzieci przygotowano ciekawe quizy w tym „koło fortuny”. Trafne odpowiedzi nagradzane były niespodziankami w formie gadżetów, do wyrobu których wykorzystane zostało drewno.
Wspomniana akcja została przeprowadzona na stadionie SOSiR w Nowej Dębie i połączona z II Etapem Podkarpackiego Pucharu Nordic Walking 2021, którego to Nadleśnictwo Nowa Dęba było współorganizatorem wraz z ze Stowarzyszeniem Kultury Sportowej – Aktywne Podkarpacie i Samorządowym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie. Trasa II etapu liczyła 5 km i przebiegała leśnymi ostępami Nadleśnictwa. Ogólnie w zawodach wzięło udział 145 zawodników w tym startujących w Pucharze Polski w Nordic Walking. Turniej stał na bardzo dobrym poziomie o czym świadczą uzyskane czasy zwyciężców. Najlepszy wynik wśród mężczyzn uzyskał Pan Karol Stiller (KABEX Podkowa Janów) – 28,53 min, natomiast wśród kobiet najlepszy czas uzyskała Pani Erwina Wilusz (VINBERG Polska – PTG Sokół Rymanów) – 31,46 min. Zawodnicy na mecie podkreślali bardzo dobrą organizację imprezy i przygotowanie trasy.
Podkarpacki Puchar Nordic Walking został zainaugurowany w 2020 roku i wtedy odbyła się pierwsza pięcioetapowa edycja.
W tym roku przewidziano 6 etapów Pucharu: Inauguracja - 15 maja Kolbuszowa,
5 czerwca Nowa Dęba, 3 lipca Horyniec Zdrój, 4 września Jarosław,
Finał - 2 października Handzlówka
Celem cyklu jest oprócz aspektu sportowego, popularyzacja aktywności oraz pokazanie wszelkich walorów Podkarpacia - historii, kultury, turystyki, przyrody.
https://www.youtube.com/watch?v=IB93y8ltcas